26 maja 2024
Od czego zacząć remont własnej łazienki?

Od czego zacząć remont własnej łazienki?

Od czego zacząć remont własnej łazienki? Łazienka jest jednym z pomieszczeń, które dość często chcemy odświeżać. Wynika to przede wszystkim z jej specyfiki – używamy jej w końcu codziennie z dużą intensywnością, a sama w sobie obfituje w wilgoć i wszelkiego rodzaju rzeczy nieprzyjazne dla znajdujących się w niej mebli (nawet jeśli same w sobie są na nią odporne).

Od czego zatem zacząć jej gruntowne remontowanie? Czy wyprzedaż płytek ceramicznych pozwoli nam znaleźć takie płytki, które nie tylko poprawią wygląd tego pomieszczenia, ale też nie nadwyrężą naszego budżetu posiadanego na tenże remont? Na ten temat porozmawiamy w tym wpisie.

Zobacz także:

Na czym skupić się najbardziej przy remoncie łazienki? – praktyczne porady

Łazienka jest jednym z tych miejsc, które są przez nas eksploatowane każdego dnia, z mniejszą lub większą intensywnością. Naturalnym jest więc to, że chcemy, by zawsze wyglądała zachwycająco i by czas spędzony w jej obrębie był czasem przyjemnym. Poniżej przedstawiamy kilka naszych rad, które pomogą nam odświeżyć to pomieszczenie w sposób efektywny i bardzo dla nas zadowalający, a z efektów remontu cieszyć się przez długie lata po jego przeprowadzeniu.

  • Wybierzmy odpowiednie płytki – to właśnie one w czasie remontu są najczęściej zmieniane i to one pokrywają większą część ścian i posadzki w łazience. Ich wybór jest o tyle ważny, że ich wymiana jest bardzo kłopotliwa (zakłada kucie starych i układanie nowych płytek), ale też kosztowna. Nawet jeśli natrafimy na wyprzedaż płytek ceramicznych, musimy przygotować się na spory wydatek – warto więc, abyśmy nasz budżet wykorzystali na odpowiedni ich rodzaj.
  • Wymieńmy to, czego wymiana jest najtrudniejsza – nasz remont powinien zakładać wymianę tych elementów, których nie możemy wymienić “w biegu” – jeśli więc nie mamy pieniędzy na renowację wszystkiego, zainwestujmy w coś, co najtrudniej jest wymienić – chociażby w płytki, o których wspomnieliśmy wcześniej.
  • Korzystajmy z naszego doświadczenia – jako że już wcześniej korzystaliśmy z naszej łazienki, wiemy, co sprawdza się w niej najlepiej, a co możemy uznać za niewypał. Nie powtarzajmy więc naszych błędów, zamiast tego wykorzystując je na swoją korzyść i decydując się na rozwiązania, które rzeczywiście mają rację bytu.
  • Zatrudnijmy najlepszego fachowca – wiele do powiedzenia w tym, jak ostatecznie będzie wyglądać nasza łazienka po remoncie ma fachowiec, który się nim zajmie. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie położyć płytek czy też wykonać innych działań w zakresie remontu, wybierzmy taką osobę, która będzie się na tym znała – nawet jeśli za jej usługi zapłacimy nieco więcej, oszczędzimy w dłuższej perspektywie, nie muszę radzić sobie z konsekwencjami źle przeprowadzonego remontu.
  • Zaplanujmy nasz budżet – jedni na remont posiadają kilka, inni kilkanaście tysięcy. Niezależnie od budżetu, jaki posiadamy, powinniśmy go odpowiednio rozplanować – tak, aby pieniędzy starczyło nam na każdy element, który chcemy poddać wymianie lub renowacji. Nie wydajemy pieniędzy spontanicznie, a zawsze według ściśle określonego planu – tylko wtedy nie znajdziemy się z przysłowiową ręką w nocniku.
  • Zadbajmy o spójność aranżacyjną – łazienka jest integralną częścią domu czy mieszkania – zadbajmy o to, aby komponowała się z innymi pomieszczeniami, chociażby pod kątem kolorystyki.

Wyprzedaż płytek ceramicznych – czy warto z niej skorzystać?

W pogoni za oszczędnościami i tym, by jak najbardziej wykorzystać budżet na remont łazienki z pewnością wielokrotnie natkniemy się na coś takiego, jak wyprzedaż płytek ceramicznych i choć wiele osób uważa, że nie jest ona czymś godnym zaufania, a oferowane w jej obrębie płytki są gorszej jakości, nie ma w tym zbyt wiele prawdy. Wyprzedaż polega na… dosłownie, wyprzedawaniu końcówek magazynowych. Produkty dostępne w jej obrębie występują więc w ograniczonych ilościach i choć są tańsze, są też pełnowartościowe. Musimy jednak uważać i dokładnie obliczyć, ile płytek będzie nam potrzebne – najlepiej z zapasem, biorącym pod uwagę uszkodzenie ich przy procesie ich układania. Jako że wyprzedaż zakłada sprzedawanie produktów “na wyczerpaniu”, w późniejszym czasie nie będziemy w stanie ich kupić.

Wyprzedaże są świetne, bo zwykle dotyczą wszystkich produktów – również tych z najwyższej półki cenowej. Jeżeli więc celujemy w nie, a nie mamy na nie ściśle określonego budżetu, warto, abyśmy korzystali z tego typu wyprzedaży.

Podsumowanie

Od czego zacząć remont własnej łazienki?
Od czego zacząć remont własnej łazienki?

Remont łazienki jest taką inwestycją, na którą moglibyśmy wydać tyle pieniędzy, ile tylko mamy. Prawdą jest, że w pomieszczeniu tym “zawsze jest coś do zrobienia” i niezależnie od naszego budżetu, wciąż będzie go za mało. Jeżeli więc chcemy przeprowadzić go szybko, efektywnie i przede wszystkim skutecznie, zadbajmy o to, by szukać sprawdzonych sposobów na to. Zainteresujmy się czymś takim, jak wyprzedaż płytek ceramicznych, odwiedzajmy mniej znane, ale tańsze i dobre salony z meblami i nie wymieniamy wszystkiego – a zwłaszcza tego, co jest nam w stanie posłużyć jeszcze latami. Podejdźmy do tego wszystkiego rozsądnie, a z pewnością z naszego remontu finalnie będziemy zadowoleni.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl