Naprawa samochodu w warsztacie samochodowym

Naprawa samochodu w warsztacie samochodowym – usługi warsztatu samochodowego są bardzo poszukiwane nie tylko, dlatego, że pracują tam specjaliści o szerokim profilu wiedzy zawodowej, ale także, dlatego, że warsztat posiada sprzęt niezbędny do wykonania prawie wszystkich prac naprawczych w konstrukcji samochodu. Takie wyposażenie techniczne umożliwiło zastąpienie ręcznych metod naprawy, co skróciło czas jego realizacji i poprawiło jakość efektu końcowego. Dlatego eksperci zalecają skontaktowanie się z warsztatem samochodowym w celu konserwacji lub w przypadku awarii.

Naprawa samochodu w warsztacie samochodowym

Naprawa samochodu to połączenie czynności wykonywanych w celu zdiagnozowania i eliminacji usterek konstrukcji samochodu z jednym celem, utrzymania jego sprawności. Potrzeba naprawy wynika ze zużycia części ruchomych i roboczych pod dużym obciążeniem. W miarę ich rozwoju dochodzi do stukania, pisków, zwiększają się szczeliny między elementami, spada wydajność pracy, a w efekcie pogarsza się funkcjonowanie wszystkich elementów. Może zaistnieć potrzeba wymiany takich części jak: pierścienie tłokowe, części układu hamulcowego itp. Przy takich naprawach określany jest stopień zużycia każdej części. Elementy o stopniu zużycia wyższym niż zalecany przez producenta należy wymienić. Naruszenie integralności nadwozia, jego geometrii, czy pojawienie się wgnieceń można łatwo skorygować, nie wspominając o zmianie lakieru. Drobne wgniecenia można naprawić nawet bez malowania, pod warunkiem, że lakier nie jest uszkodzony. Aby to zrobić, mechanik używa gumowego młotka w łatwo dostępnych miejscach lub specjalnych haczyków, dźwigni w trudno dostępnych miejscach.

Zobacz również:

Prace spawalnicze i lakiernicze

Naruszenie integralności nadwozia jest korygowane przez spawanie. W tym celu stosuje się dwa rodzaje sprzętu: spawarkę elektrodową i cięcie plazmowe. Podczas korzystania z tych urządzeń spaw odkształca się wzdłuż szwu spawalniczego, a metalowe elementy przyspawane do złącza są niezawodnie połączone ze sobą.

Lakierowanie to kilka etapów:

• Praca z karoserią na specjalnym stanowisku naprawczym
  • Lakierowanie w kabinie lakierniczej
  • Suszenie w komorze suszącej.

W kabinie lakierniczej powstają warunki, w których nawet w powietrzu nie ma zanieczyszczeń mogących pogorszyć jakość efektu końcowego. Warunki panujące w komorze suszenia przyczyniają się do jak najszybszego i równomiernego wysychania lakieru.

Przegląd wykonywany w warsztacie samochodowym

Przegląd techniczny obejmuje szereg środków mających na celu diagnozowanie i zapobieganie poważnym uszkodzeniom. Najprostszy przegląd to codzienna kontrola, którą właściciel samochodu wykonuje samodzielnie, sprawdzając: poziom oleju, regulując lusterka i obecność płynu do spryskiwaczy. Usługa świadczona przez warsztat samochodowy jest podzielona w zależności od wykonywanej pracy:

• Wykonywany dla nowego samochodu o przebiegu kilku tysięcy kilometrów
  • Drugi i kolejne – należy wykonywać corocznie
  • Sezonowe wykonywane są dwa razy w roku w celu przygotowania pojazdu do zimnej lub ciepłej pory roku.

Podstawowe usługi warsztatu samochodowego

• Silnik – diagnostyka, remont, wymiana świec, uszczelek olejowych, pierścieni tłokowych, napinacz paska rozrządu, pomiary kompresji i ciśnienia oleju.
  • Skrzynia biegów – diagnostyka, wymiana napędu prędkościomierza, reduktor skrzyni biegów, linka zmiany biegów, sprawdzenie poziomu oleju.
  • Podwozie – diagnostyka elektroniczna, naprawa przekładni kierowniczej, wyważanie kół, wymiana amortyzatorów, uszczelek olejowych, łożysk, przekładnia tylnej osi.
  • Układ hamulcowy – wymiana sprzęgła, tarczy hamulcowej, zacisku, przewodu hamulcowego, montaż przewodów hamulcowych.
  • Układ paliwowy – płukanie i wymiana wtryskiwaczy, elektryczna pompa paliwa lub filtr powietrza, przepłukiwanie przepływomierza powietrza.

Dodatkowe usługi warsztatu samochodowego

Oprócz podstawowych prac naprawczych, które cieszą się dużym zainteresowaniem właścicieli samochodów, warsztat samochodowy oferuje dodatkowe usługi. Nie wpływają na funkcjonowanie głównych jednostek napędowych samochodu, ale jednocześnie zwiększają ich funkcjonalność i poziom bezpieczeństwa.

Instalacja systemów bezpieczeństwa

Mowa nie tylko o alarmach samochodowych, ale także o zabezpieczeniach mechanicznych. Usługa ta charakteryzuje się prostym montażem immobilizera oraz kompleksową ochroną pojazdu.

Instalowanie multimediów

Usługa ta polega na montażu w samochodzie wysokiej jakości sprzętu audio i wideo. Istnieje również możliwość zintegrowania specjalnego urządzenia do odtwarzania plików audio w formacie MP3.

Wygłuszanie samochodów

Po wykonaniu czynności izolacyjnych, poziom hałasu docierającego do samochodu z ulicy jest zauważalnie zmniejszony. Dodatkowo całkowicie eliminowane są takie zjawiska jak stukot poszczególnych elementów, obce piski i uderzenia.

Ochrona przed deszczem

Naprawa samochodu w warsztacie samochodowym

Ta oferta usług samochodowych polega na nałożeniu na przednią szybę najcieńszej powłoki o wysokich właściwościach hydrofobowych. Dzięki takiej powłoce przy prędkościach powyżej 60 km / h woda deszczowa będzie spływała sprawniej na szybę, praktycznie bez pomocy wycieraczek. Zwiększa to widoczność kierowcy przy złej pogodzie, a tym samym poprawia bezpieczeństwo.

Polecamy:

READYauto serwis samochodowy