14 czerwca 2024
Ośrodek leczenia uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnień

Uzależnienie od hazardu to problem, na który niestety nikt nie jest odporny. Granica między zabawną rozrywką a niezdrową obsesją na punkcie poważnych konsekwencji może być bardzo cienka. Niezależnie od tego, czy stawiasz na sport, grasz w pokera w zamkniętym prywatnym klubie, czy nie możesz oderwać się od gry komputerowej, jest to problem, który nieuchronnie wpływa na relacje z rodziną i przyjaciółmi, wpływa na pracę i często prowadzi do ruiny finansowej i całkowitej izolacji. Bardzo ważne jest, aby nie zwlekać z decyzją, jeśli masz obawy, że jesteś osobą uzależnioną od hazardu, skontaktuj się z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień.

Co popycha ludzi do hazardu?

Szybki rozwój elektroniki i hazardu, postawił człowieka twarzą w twarz z wieloma pokusami, które obiecują chwilowe wzbogacenie. Ogromna liczba osób zaczęła postrzegać hazard jako okazję do zapełnienia portfela, złagodzenia stresu i zapomnienia. Jednak sami tego nie zauważając, stali się zakładnikami swojego nałogu, którego samodzielnie niezwykle trudno się pozbyć.

To właśnie tendencja do kontynuowania gry pomimo niszczycielskich konsekwencji odróżnia uzależnienie od hazardu od zwykłego hobby. Pod tym względem hazard nie różni się zbytnio od uzależnienia od narkotyków. Nasz ośrodek leczenia uzależnień, odnosi sukcesy w leczeniu uzależnienia od hazardu, mamy już wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu takich terapii. Nasze podejście do graczy hazardowych zapewnia im komfortowe środowisko terapeutyczne i pomaga poczuć się utożsamianymi z innymi uczestnikami programu.

Co składa się na terapię w naszym ośrodku leczenia uzależnień od hazardu?

Pierwszym etapem jest zebranie wywiadu i ocena potencjału leczniczego. Jeśli osoba sama nie dostrzega problemu i nie uważa za konieczne leczenia uzależnienia od hazardu, doświadczeni specjaliści przeprowadzają zestaw działań motywacyjnych. W wyniku specjalnych metod tworzenia motywacji większość naszych pacjentów zgadza się na poddanie się kuracji.

Na podstawie badań pod kątem predyspozycji do uzależnienia, nakreślony zostaje obraz hazardzisty. Można łatwiej przewidzieć, kto jest najbardziej zagrożony rozwojem uzależniających zachowań. Szereg czynników dziedzicznych może prowadzić do braku równowagi dopaminy czy też serotoniny. Ponieważ są bezpośrednio zaangażowane w proces powstawania uzależnienia, dane uzyskane w wyniku badań pozwalają na zalecenie odpowiedniej korekty medycznej i psychoterapeutycznej na wczesnym etapie. Dobranie odpowiedniego schematu leczenia, a tym samym zapewnienie najlepszych jego wyników.

Aby pomóc osobie uzależnionej od hazardu, należy najpierw zająć się podstawowymi problemami. Hazard często współwystępuje z innymi zaburzeniami poznawczo-behawioralnymi. Wiele osób, które cierpią z powodu chronicznego pociągu do hazardu, cierpi również na inne rodzaje uzależnień, depresję, zwiększony niepokój, chorobę afektywną dwubiegunową. Decydującą rolę w skutecznym leczeniu odgrywają kwalifikacje specjalistów, którzy przepisują schemat leczenia. Zespół naszego ośrodka odwykowego to eksperci z dużym doświadczeniem w leczeniu uzależnienia od hazardu.

Dlaczego warto skontaktować się z naszymi specjalistami?

  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi.
  • Nasi specjaliści stosują kompleksowe metody leczenia uzależnienia od hazardu i komputera.
  • Profesjonalizm lekarzy prowadzi do całkowitego pozbycia się problemu.
  • Nasz ośrodek oferuje anonimowe leczenie uzależnienia od hazardu w komfortowych warunkach.

Wszechstronne podejście do leczenia może wyeliminować uzależnienie od hazardu. Jeśli jesteś hazardzistą lub bliska osoba zmaga się z tym problemem, specjaliści z naszego ośrodka uzależnień pomogą naprawić obecną sytuację.

Wsparcie terapeutyczne na każdym etapie leczenia uzależnienia od hazardu

Po zaleceniu osobie uzależnionej od hazardu odpowiedniej terapii lekowej i rozwiązaniu związanych z nią problemów, rozpoczyna się proces jej adaptacji do normalnego życia. Na tym etapie praca obejmuje indywidualną pracę z psychoterapeutą, udział w małych grupach, terapie mające na celu identyfikację możliwości do radzenia sobie z uzależnieniem. Program obejmuje również naukę wyzwalaczy tzn. czynników, które wywołują atrakcyjność gry. Na przykład dla niektórych hazard był źródłem emocji i adrenaliny, takim pacjentom eksperci zalecają znalezienie ekscytującego sportu lub hobby, które przyniosą podobne emocje bez druzgocących konsekwencji.

Indywidualny program, opracowany dla każdego pacjenta przez zespół specjalistów z naszego centrum leczenia uzależnień, pomaga w krótkim czasie przezwyciężyć uzależnienie od hazardu i nigdy więcej do niego nie wrócić. Zadzwoń teraz, a nasi specjaliści szczegółowo opowiedzą o programie leczenia i odpowiedzą na wszystkie pytania. Nie zwlekaj z tym wezwaniem, pamiętaj, że jeśli chodzi o uzależnienie od hazardu, stawką jest ludzkie życie. Wyleczymy także, uzależnienie od Internetu, telewizji, długotrwałego oglądania filmów, gdy ludzie siedzą całymi dniami w pobliżu telewizora lub komputera i nie reagują na świat zewnętrzny.