26 maja 2024
Implanty dentystyczne w Szczecinie

Implanty dentystyczne w Szczecinie

Implanty dentystyczne w Szczecinie w https://doboszimplanty.pl/cennik/ : Uśmiech to nie tylko wizytówka dla wszystkich, ale potężna broń, którą można wykorzystać do pokonania innych. Niestety w niektórych przypadkach ludzie tracą integralność uzębienia z powodu niewłaściwego leczenia, wad wrodzonych, urazów.

Utrata nawet jednego zęba może prowadzić do trudności w żuciu pokarmu, dysfonii, luźnej szczęki i przemieszczenia sąsiednich zębów. Dlatego dentyści nie zalecają odkładania wizyty w gabinecie stomatologicznym w celu przywrócenia piękna i funkcji uzębienia. Szczecińskie implanty zębowe wszczepiane pacjentom przywracają piękno uśmiechów i radość ze spożywania ulubionych potraw.

Jak to wszystko się stało: Etapy implantacji stomatologicznej w Szczecinie

Dawno minęły czasy, kiedy można zapomnieć o odbudowie zęba po utracie jego funkcji. Stomatologia wyposażona jest w najlepszy sprzęt i materiały, dzięki czemu zabieg implantacji zębów w Szczecinie jest szybki, bezbolesny i komfortowy. Zaletą implantów jest to, że są nie do odróżnienia od naturalnych zębów kolorem i kształtem, mają 95-98% przeżywalności i nie wymagają specjalnej pielęgnacji ani szlifowania sąsiednich zębów do montażu.

Sekwencja implantów zębowych w Szczecinie:

 • Zdiagnozuj stan pacjenta.
 • Przygotowanie do umieszczenia implantu.
 • Operacja.
 • Dokręć łącznik i koronę.

Podczas pierwszej wizyty lekarz dentysta przeprowadzi kompleksowe badanie jamy ustnej: stan błon śluzowych, zamknięcie szczęki, obecność i stan protez. W razie potrzeby zastępuje stare wypełnienia, leczy próchnicę i poprawia stan dziąseł. Przed wszczepieniem implantu stomatologicznego w Szczecinie dentysta wykona zdjęcie RTG szczęki 3D, aby wykluczyć torbiele, ziarniniaki, określić masę kostną oraz zabieg chirurgiczny. Leczenie będzie się różnić w zależności od ilości tkanki kostnej. Warunki i etapy wszczepienia implantów zębowych w Szczecinie ustalane są indywidualnie dla każdego przypadku.

Etapy zakładania implantów zębowych metodą klasyczną:

 1. Na pierwszej wizycie implant ( implanty-zebow-szczecin.eu ) wszczepia się w tkankę kostną. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, dzięki czemu pacjent nie odczuje bólu podczas zabiegu. Dentysta wykonuje nacięcie w dziąśle, a następnie wierci mały otwór w kości, aby wszczepić korzeń tytanowy. Implant umieszcza się w przygotowanym otworze, a na wystającą część metalowego pręta umieszcza się zatyczkę (w razie potrzeby zszyj dziąsło). Pełne wszczepienie sztucznego korzenia zajmuje od trzech do sześciu miesięcy. W miejscu zabiegu może wystąpić obrzęk i łagodny ból. Aby złagodzić ból, dentysta przepisze leki przeciwbólowe.
 2. Na kolejnej wizycie wykonywany jest drugi etap implantacji zębów doboszimplanty.pl– łącznik (element przejściowy służący do połączenia korony z implantem) jest wkręcany i pobierany jest wycisk, który posłuży jako podstawa pod koronę. Zabieg trwa około 10-20 minut i na ogół nie wymaga znieczulenia.
 3. Noś koronę podczas ostatniej wizyty. Proteza wykonywana jest z uwzględnieniem porady lekarza stomatologa oraz życzeń klienta. Implanty zainstalowane w Szczecinie są nie do odróżnienia od zębów naturalnych pod względem funkcji, kształtu i koloru. Już po kilku minutach pacjent może zobaczyć w lustrze piękny uśmiech.

Implanty zębowe w Szczecinie: czas gojenia, cechy pielęgnacyjne

Implanty dentystyczne w Szczecinie
Implanty dentystyczne w Szczecinie

Jak w przypadku każdego innego zabiegu chirurgicznego, gojenie po implantacji zajmuje trochę czasu. Okres rekonwalescencji zależy od wielu czynników: wieku, cech fizycznych, wiedzy lekarza, obecności chorób przewlekłych, przestrzegania zaleceń higieny jamy ustnej.

Zabieg nie jest skomplikowany, a dzięki zastosowaniu wysokiej jakości środków przeciwbólowych oraz nowoczesnej technologii sam zabieg jest szybki i bezbolesny. Pełne zespolenie implantu z kością może zająć od trzech do sześciu miesięcy, wszystko jest indywidualne. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, że tempo regeneracji tkanek różni się w zależności od osoby.

Gojenie po implantach zębowych jest uzależnione od przestrzegania przez pacjenta wszystkich zaleceń stomatologa. Aby zapobiec rozwojowi stanu zapalnego i powikłań, konieczne jest uważne monitorowanie rany. Dzieje się tak, ponieważ obszar chirurgiczny jest podatny na bakterie przez 2-4 tygodnie.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni po wszczepieniu implantów zębowych w Szczecinie konieczne jest:

   • Rzuć palenie, alkohol, pokarmy stałe. Jedz połamane i półpłynne potrawy.
   • Zminimalizuj aktywność fizyczną.
   • Unikaj gorących i zimnych potraw i napojów.
   • Nie żuć strony, po której znajduje się implant.
   • Nie dotykaj obszaru operacyjnego rękami, językiem ani innymi przedmiotami.

Szczególną uwagę należy zwrócić na higienę jamy ustnej, a rana szybko się zagoi przy minimalnym dyskomforcie. Unikaj używania wszczepionego obszaru szczoteczki do zębów, który można delikatnie wyczyścić wacikiem zamoczonym w soli fizjologicznej.

Kiedy szwy zostaną usunięte po szczecińskich implantach dentystycznych?

Termin usunięcia szwów będzie ustalany indywidualnie dla każdego przypadku przez stomatologa. Zwykle dzieje się to 10-14 dni po implantacji . Dentysta ostrożnie przecina nici, a następnie za pomocą pęsety usuwa ich resztki z tkanki miękkiej. Pacjent odczuwa jedynie niewielki dyskomfort. W przypadku zastosowania specjalnych szwów wchłanialnych nie trzeba usuwać szwów.