25 lipca 2024
Ortopedzi w Szczecinie

Ortopedzi w Szczecinie

Chirurdzy ortopedzi w Szczecinie są specjalistami w diagnostyce, leczeniu, profilaktyce i rehabilitacji urazów i schorzeń narządu ruchu. System ten obejmuje: kości, nerwy, stawy, więzadła i ścięgna. Innymi słowy, kiedy masz ból w dłoniach i nadgarstkach, stopach i kostkach, kolanach, barkach i łokciach, karku, plecach i pośladkach, a mieszkasz na Pomorzu Zachodnim, co powinieneś zobaczyć?

Chirurdzy ortopedzi stosują zabiegi chirurgiczne i niechirurgiczne w leczeniu układu mięśniowo-szkieletowego organizmu. Leczenie niechirurgiczne obejmuje leki, ćwiczenia i inne formy rehabilitacji lub terapii alternatywnej.

Czym zajmuje się lekarz ortopeda w Szczecinie?

Bóle mięśniowo-szkieletowe to główny powód, dla którego co roku odwiedza się lekarza ortopedę w Szczecinie. Istnieje wiele stanów i urazów układu mięśniowo-szkieletowego, które mogą powodować ból, a lekarz często może pomóc złagodzić lub wyeliminować ból.

Chirurg ortopeda z Ortho Expert https://ortho-expert.pl/lekarze/ leczy złamania i bóle stawów, ale także leczy osoby, które:

 • Kontuzja sportowa.
 • Ból pleców, pęknięte dyski i zwężenie kręgosłupa.
 • Guz kości.
 • Zespół cieśni nadgarstka, zapalenie stawów i urazy dłoni.
 • Dysplazja stopy końsko-szpotawej i stawu biodrowego.
 • Uraz ścięgna Achillesa, uraz stawów, uraz stopy i stawu skokowego.
 • Osteoporoza.
 • Artretyzm.
Ortopedzi w Szczecinie
Ortopedzi w Szczecinie

Jak widać, chirurdzy ortopedzi w Szczecinie naprawiają naderwane ścięgna i więzadła oraz leczą zwichnięcia. Często doradza pacjentom, jak wzmocnić słabe mięśnie i jakie zabiegi rehabilitacyjne należy podjąć. Niektóre operacje naprawiają złamane kości i tkankę miękką, inne naprawiają urazy spowodowane wadami wrodzonymi i chorobami. Ale to, co robią ortopedzi, nie ogranicza się do tych przedmiotów.

Dziś możliwość wyeliminowania bólu kręgosłupa, bioder, kolan i innych obszarów układu mięśniowo-szkieletowego jest większa niż kiedykolwiek. Przy pomocy nowoczesnych metod diagnostycznych łatwo jest określić przyczynę – odkształcenie, wypadek czy zjawisko zużycia. Zindywidualizowane leczenie kontrolne znacznie zwiększa skuteczność leczenia. Potwierdza to również wieloletnie doświadczenie chirurgów ortopedów w Szczecinie, że leczenie bólu w układzie ruchu jest skuteczne i bezpieczne. W większości przypadków pacjenci mogą wznowić aktywne uczestnictwo w codziennych czynnościach po krótkiej przerwie.

Leczenie przewlekłego bólu stawów

Leczenie przewlekłego bólu w okolicy kolana lub biodra spowodowanego zużyciem odbywa się w chirurgii ortopedycznej w Szczecinie. Strukturę stawu bada się za pomocą artroskopii, a drobne urazy można wyeliminować. W przypadku nadmiernego zużycia chrząstki stawowej eksperci zlecają wszczepienie odpornych na zużycie sztucznych stawów kolanowych i biodrowych, które są tolerowane przez organizm ludzki.

Sprawdź specjalistów w branży:

Chirurdzy ortopedzi w Ortho Expert, którzy leczą przeciążenia stawów, obawiają się również braku choroby i jakości życia. Leczenie obejmuje diagnozę, zastosowanie zaawansowanych metod zachowawczych lub chirurgicznych oraz późniejsze leczenie, które powinno zapobiec przyszłej chorobie.

Masz bóle stawów lub mięśni – szczeciński ortopeda może zlecić zastrzyk

Zastrzyki ortopedyczne dostarczają leki do określonych obszarów ciała, aby pomóc zmniejszyć lub wyeliminować ból. Zastrzyki mogą nie wyeliminować całkowicie wszystkich objawów ostrego bólu ortopedycznego, natychmiastowego lub stałego, ale mogą znacznie pomóc w zmniejszeniu bólu i zwiększeniu komfortu oraz funkcji w życiu codziennym.

Istnieją cztery główne rodzaje zastrzyków ortopedycznych stosowanych przez ortopedów:

  1. Zastrzyki przeciwzapalne: Ten rodzaj zastrzyku zapewnia szybką ulgę w stanach zapalnych i jest najczęściej stosowany w nadgarstku, kręgosłupie, barku, kolanie, biodrze, łokciu lub kostce.
  2. Zastrzyki uzupełniające: Zastrzyki trafiają bezpośrednio do stawu, zmniejszając tarcie podczas ruchu i zmniejszając ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów poprzez poprawę zakresu ruchu stawu.
  3. Wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego (PRP). Terapia wykorzystuje preparat płytkowy pacjenta w celu przyspieszenia gojenia uszkodzonych stawów, ścięgien i tkanek miękkich. Konkretne stany, które można leczyć za pomocą PRP obejmują: zapalenie kości i stawów, zapalenie ścięgna/przewlekłe urazy ścięgien, schorzenia kręgosłupa, urazy i urazy nerwów, urazy więzadeł i mięśni oraz niegojące się rany.
  4. Wstrzyknięcie komórek macierzystych: Do wstrzyknięcia komórek macierzystych wykorzystywane są własne komórki macierzyste pacjenta. Do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów i urazów tkanek miękkich. Ten rodzaj leczenia znajduje się w czołówce nieoperacyjnych zabiegów ortopedycznych. Regeneracyjne komórki macierzyste są pobierane ze szpiku kostnego miednicy lub uda. Komórki te mogą pomóc w naprawie tkanek miękkich, chrząstek i kości, dzięki czemu są doskonałym źródłem przyspieszenia procesu gojenia i poprawy ogólnej funkcji.