25 lipca 2024
Stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin: implanty stomatologiczne, stanowią bardzo cenne odkrycie w zakresie stomatologii współczesnej. Umożliwiają, nie tylko uzupełnianie braków w uzębieniu. Znajdują także zastosowanie w ortodoncji (implanty czasowe pozwalają na korygowanie zgryzu), czy w roli mocowania dla wyjmowanej protezy zębowej. Zależnie od preferencji wybranego pacjenta, dobierany jest indywidualnie rodzaj wszczepionej struktury.

Implanty stomatologiczne, takie same jak te, które znane są medycynie współczesnej, zaczęły pojawiać się ok. 1970 r. Z uwagi na ich trwałość, jak i wysoki stopień odwzorowania funkcji naturalnego uzębienia, uznawane są one za jeden spośród największych postępów w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Zależnie od przyczyn utraty zębów, stanu reszty struktur obecnych w jamie ustnej, jak i jakości kostnej tkanki szczęki czy żuchwy, różne mogą być potrzeby pacjentów, jeśli chodzi o implanty – można je zaspokoić za sprawą różnych dostępnych ich postaci.

Implant stomatologiczny – czym jest?

Implanty zębów https://doboszimplanty.pl/ są specjalnie wykonywanymi, najczęściej z tytanu, sztucznymi korzeniami zębów, które zastępują utracone albo usunięte wcześniej korzenie naturalne. Implanty stomatologiczne pozwalają na przymocowanie nowych koron zębowych na miejscach utraconych zębów. Stomatologiczne implanty zębowe umieszcza się w kościach wyrostków zębowych za sprawą ich wkręcenia. Korony sztucznych zębów mocowane są na stałe i dobierane kolorystycznie oraz pod względem struktury do reszty uzębienia, celem zminimalizowania widoczności ubytków. Implanty w stomatologii, zastępować mogą całe zębowe łuki albo pojedyncze zęby.

Implanty stomatologiczne – rodzaje

Ostatnimi czasy, rynek stomatologicznych implantów, rozwinął się bardzo szybko. O ile protezy zębów stosowano już od wielu lat w stomatologii, o tyle ich komfort używania i jakość wykonania, pozostawały sporo do życzenia. Wiele wykonanych wnikliwych badań, jak również zastosowanie najnowszych technik sprawiło, iż dzisiaj do wyboru posiadamy szereg typów implantów stomatologicznych.

Bezsprzecznie, jednym spośród najdłużej stosowanych i najbardziej popularnych implantów, będzie implant tytanowy. Najważniejszą cechą omawianego produktu jest fakt, że jest to obojętny typ metalu, a zatem taki, który przyjąć się może w każdym organizmie. Ponadto, jest to bardzo wytrzymałe rozwiązanie. Tytanowe implanty, mogą pełnić także rolę bazy dla protezowych mostów. Nie sposób zaprzeczyć, iż jednym z minusów takiego typu implantu, jest ich szaro-srebrna kolorystyka. Na początku, mogą być one praktycznie niewidoczne, niemniej z upływem czasu linia dziąseł się obniży, co związane będzie z odsłonięciem wszczepu. Pomimo tego, możemy śmiało powiedzieć, iż implanty tytanowe, stanowią długotrwałą inwestycję na wiele lat.

Alternatywę dla implantów wykonanych z tytanu, stanowić mogą coraz bardziej rozpowszechnione cyrkonowe implanty. Takie wszczepy wykonuje się z tlenku cyrkonu, który odznacza się właściwościami zbliżonymi do naturalnych tkanek uzębienia. Cyrkon także bardzo dobrze potrafi się zintegrować z kośćmi, jest odporny na proces ścierania i wytrzymały. Nie zawiera metali, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną. Implanty cyrkonowe odznaczają się kolorem kości słoniowej, dzięki temu prezentują się naturalnie i są niemalże niewidoczne. Jednakże osoby, które się na nie zdecydują, powinny zdawać sobie sprawę, że tego typu wszczepy w stomatologii pojawiły się dosyć niedawno, zatem doświadczenie specjalistów w tym zakresie, jest na pewno mniejsze, aniżeli w wypadku tytanowych wszczepów.

Zabieg wszczepiania implantów – jak dokładnie wygląda?

Stomatolog Szczecin
Stomatolog Szczecin

Zabieg wszczepienia implantów zębów, zniechęca wielu pacjentów z uwagi na konieczność poddania się dosyć poważnej chirurgicznej interwencji, strach przed przyjęciem się implantu i bólem. Są to zupełnie zrozumiałe obawy, niemniej jednak nowoczesna technologia stomatologiczna minimalizuje efekty uboczne, dolegliwości bólowe i komplikacje po zabiegu.
Pacjent, który zdecyduje się na wszczepienie implantów uzębienia, musi mieć skończone 20, a nawet i 25 lat, gdyż w tym wieku dochodzi do zahamowania rozwoju kostnego w organizmie i szczęka uzyskuje swój kształt ostateczny. Nie istnieje górna granica wieku, która uniemożliwiałaby wszczepianie implantów zębów. Spora ilość pacjentów, chce zastępować implanty ruchome, implantami stałymi z uwagi na naturalny wygląd i wygodę użytkowania implantów.

Po zakończonym zabiegu wszczepiania implantów zębów przez stomatologa w Szczecinie https://www.stowarzyszenie-hubertus.pl/dentysta-szczecin/, pacjent musi przejść pewien okres rekonwalescencji, w czasie którego wszczepione w kości implanty muszą zostać niejako zaakceptowane przez organizm, zaś tkanki przyzębia zagoić się po zabiegu. Proces stabilizowania stomatologicznych implantów, trwa najczęściej do pół roku, a w tym czasie stosuje się korony tymczasowe, które mają za zadanie uzupełniać dostrzegalne braki w uzębieniu. Ostateczne uzupełnienie zębowych łuków przebiega, kiedy implanty zębów zostają przyjęte i ustabilizowane w kościach, zaś tkanki dogłębnie zregenerowane. Korony zębowe przymocowane przy pomocy implantu, mogą być tkankami własnymi, utraconych zębów albo nowymi formami stworzonymi przez Stomatologa24 w Szczecinie .

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl