23 kwietnia 2024
Gimbal DJI Osmo Mobile 3

Gimbal DJI Osmo Mobile 3

Gimbal DJI Osmo Mobile 3 – każdy z nas najprawdopodobniej posiada smartfona oraz od czasu do czasu zdarzy się użyć go nam do zrobienia zdjęcia czy też nagrania filmu. W wielu jednak przypadkach może pojawić się problem polegający na przypadkowym poruszeniu urządzenia, a skutkiem tego jest niewyraźne ujęcie, które pójdzie do kasacji.

Zjawisko to widoczne jest szczególnie w tańszych telefonach, gdzie brakuje jakichkolwiek stabilizacji optycznych czy też cyfrowych. Odpowiadają one bowiem za redukcję drgań, jednak często same nie są w stanie całkowicie ich wytłumić. Tymczasem jednak profesjonalna fotografia mobilna wymaga kolejnych udogodnień zapewniającą wysoką jakość wykonywanych zdjęć oraz filmów. Służą ku temu najczęściej różnego rodzaju statywy. Posiadają jednak one wiele wad, które dyskwalifikują je przy chociażby nagrywaniu dłuższych ujęć. Naprzeciw temu jednak wyszli producenci nowości na rynku, jaką są gimbale. Jakie dają możliwości oraz dla jakich osób są przeznaczone? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdują się już poniżej.

Dla influencerów i fanatyków fotografii mobilnej

Gimbal DJI Osmo Mobile 3
Gimbal DJI Osmo Mobile 3

Gimbale, zwane inaczej stabilizatorami, które posłużą nam do zamontowania na nich kamerki, telefonu komórkowego czy też innego, niewielkie urządzenia umożliwiającego wykonywania zdjęć lub filmów. Gadżety te są proste w obsłudze i pozwalają nam na całkowitą redukcję jakichkolwiek drgań spowodowanych przez ruchy innych ludzi, wiatr czy też nawet nasz oddech. Gimbale dodatkowo sprawdzają się przy dłuższych sesjach, kiedy to nasz ręka może być przemęczona niewygodnym chwytem smartfona czy też kamerki sportowej. W ten oto sposób, mówiąc najogólniej, przedstawiamy właśnie definicję wspomnianego stabilizatora. Pozostaje jednak pytanie: dla kogo takie urządzenie jest w ogóle przeznaczone? Przede wszystkim dla osób, które zajmują się fotografią profesjonalnie, jak i dla tych, którzy uznają to jako jedynie sposób spędzania wolnego czasu. Do grupy profesjonalistów najczęściej należą wszelkiego rodzaju influencerzy, czyli twórcy internetowi, dla których nagrywanie filmów jest codziennością. Innym natomiast przypadkiem są sportowcy ekstremalni, którzy dzięki gimbalom są w stanie dokumentować swoje wyczyny, a następnie udostępniać je publicznie. Ich zawód, jak sama nazwa mówi, wiąże się z dużym ryzykiem, stąd wszelkie ułatwienia są dla nich niesamowicie korzystne. Jeśli natomiast należymy do zwykłego użytkownika aparatów smartfonowych, stabilizator także w tym wypadku wspomoże nas w przyjemniejszym chwytaniu najpiękniejszych momentów z naszego życia. Pozostaje więc pytanie: jaki model gimbala warto wybrać? Na rynku bowiem dostępnych jest ich setki, stąd przed podjęciem decyzji warto przejrzeć dokładnie dostępne opcje. Poniżej chcemy przybliżyć jedną z firm zajmującą się ich produkcją, jaką jest DJI i ich ostatni produkt Osmo Mobile 3.

Profesjonalność i wysoka jakość

DJI to firma słynąca przede wszystkim z produkcji dronów. Chińskie przedsiębiorstwo jednak posiada także w swojej szerokiej ofercie asortyment związany z niewielkimi kamerami, statywami oraz tytułowymi gimbalami. Dlaczego warto właśnie im zaufać w sprawie nowego zakupu? Przede wszystkim głównym czynnikiem jest doświadczenie na rynku oraz renoma, jaką marka zdobyła na świecie. Drony DJI bowiem uznawane są za najlepsze oraz sprawdzają się w rękach amatorów, jak i profesjonalistów. Podobnie jest w przypadku gimbali. Prócz zaawansowanych technologicznie znaleźć możemy także stworzone specjalnie dla codziennego użytkownika. Do modeli takich należy wspomniany już gimbal DJI Osmo Mobile 3, o którym więcej informacji znaleźć można poniżej.

Idealny na początek

Stabilizator DJI Osmo Mobile 3 umożliwia przede wszystkim łatwe, a zarazem profesjonalne nagrywanie filmów z świetną stabilizacją obrazu. Jest to spowodowane specjalną 3-osiową budową, która gwarantuje redukcję wstrząsów do minimum. Dodatkowo, do dyspozycji użytkownika przeznaczane jest oprogramowanie posiadające szereg udogodnień. Active Track 3.0 pozwala na automatyczne śledzenie danego obiektu, dzięki czemu nie musimy martwić się, czy na pewno uda nam się utrzymać go w odpowiednim kadrze. Gimbal ten idealnie nadaje się także do nagrywania filmów typu Hyperlapse. To jednak nie wszystkie tryby, jakie przygotowało dla nas DJI. Dolly Zoom to kolejna innowacja, dzięki której uzyskać możemy profesjonalny “efekt Hitchcocka”. Urozmaici on z pewnością każde nasze wykonane wideo. Stabilizator DJI Osmo Mobile 3 sprawdza się także w bardziej ekstremalnych dziedzinach, gdyż przystosowany został do rejestracji ruchów odbywających się w szybkim tempie. Powróćmy jeszcze jednak na chwilę do ergonomicznej budowy gwarantującej przyjemność użytkowania. Dzięki bowiem obecności lekkiego i wygodnego uchwytu nie odczujemy praktycznie żadnego zmęczenia podczas korzystania z gadżetu. Sama waga to potwierdza, gdyż całość gimbalu waży jedynie nieco ponad 400 gram! W zestawie znajdziemy także pokrowiec ochronny, kabel zasilający, opaskę na rękę oraz pady antypoślizgowe. Wszystko to w cenie wahającej się w okolicach 400 złotych.