26 maja 2024
Mieszkania inwestycyjne nad morzem

Mieszkania inwestycyjne nad morzem

Mieszkania inwestycyjne nad morzem – jeszcze nigdy posiadanie drugiego domu nad morzem nie było tak proste. Duży wybór apartamentów i rozpiętość cenowa sprawiają, iż na kolejne mieszkanie stać coraz większą liczbę Polaków. Kupowanie gruntów, budynków użytkowych oraz mieszkań, od dawna uchodzi za jedną z najbezpieczniejszych i pewnych form lokowania kapitału.

Wynajmowanie zakupionego mieszkania to pewne źródło dochodu, przy minimalnym nakładzie na tak zwaną obsługę inwestycji. Decydując się na zakup mieszkania nad Morzem Bałtyckim, które każdego roku odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów z Polski i Niemiec, możemy być pewni, iż bez trudu znajdziemy tutaj najemców, którzy zapewnią nam długofalowe zyski.

Dlaczego warto kupić mieszkanie nad polskim morzem?

Popularność apartamentów nad morzem rośnie z każdym rokiem. Jest to wygodne i komfortowe rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy kto zakupi jedno z mieszkań lub mini apartamentów. Dużą zaletą tego rozwiązania jest pełna i niczym nieograniczona własność. Kupując mieszkanie nad morzem zyskujemy gwarancję, iż jest nasze i możemy nim swobodnie dysponować. Możemy je urządzić według swoim potrzeb i zamieszkać w nim na stałe lub potraktować jako apartament wakacyjny, który podczas naszej nieobecności będzie wynajmowany turystom.

Gdzie szukać mieszkania nad morzem?

Mieszkania inwestycyjne nad morzem
Mieszkania inwestycyjne nad morzem

Szacuje się, iż w skali roku na wynajmie mieszkania nad morzem można zarobić nawet do 8% jego wartości. Aby było to możliwe przed zakupem lokalu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Najważniejsza jest lokalizacja. Wybierajmy te mieszkania, które zlokalizowane są nad morzem, a nie w miejscowości położonej blisko morza. Najlepiej, aby znajdowało się wzdłuż linii brzegowej, dzięki czemu będzie posiadało jedyny w swoim rodzaju widok na morze. Do wyboru mamy duże miejscowości turystyczne, w których ceny za metr kwadratowy sięgają nawet 20 000 i niewielkie miasteczka i wsie, gdzie cena za metr kwadratowy jest znacznie niższa. Wybierając miasta takie jak Gdańsk, Gdynia, Sopot możemy być pewni, iż nigdy nie będziemy narzekać na brak turystów. Decydując się jednak na miejsce odludne, położone w otoczeniu dziewiczych lasów, zyskamy mniej klientów, którzy będą w stanie zapłacić znacznie więcej za nocleg, w zamian za ciszę i spokój. Kolejnym ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest dojazd. Bliskie sąsiedztwo portów lotniczych, utwardzona droga, a także stacja kolejowa z pewnością poprawią naszą pozycję na liście oferowanych mieszkań pod wynajem.

Co powinno znaleźć się w budynku, w którym chcemy zakupić mieszkanie?

Na rynku nieruchomości możemy wybierać pomiędzy mieszkaniami pochodzącymi z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Mieszkania z rynku wtórnego są droższe, a także wymagają większego nakładu środków na remont. Mieszkania oferowane bezpośrednio przez dewelopera oddawane są w stanie surowym, dzięki czemu możemy urządzić je według własnych preferencji. Rozważając, które mieszkanie wybrać, warto zwrócić uwagę na otoczenie. W przypadku nowego budownictwa dobrze, aby w obiekcie znajdowało się choć kilka z popularnych w ostatnich latach udogodnień. Coraz częściej ostatnie piętra mieszczą strefę wellness i spa, a także basen, wanny z hydromasażem, pokoje do masażu oraz siłownię, restaurację i bar. Im więcej atrakcji, tym większe szanse na gości przez cały rok. Polska znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, w związku z czym pogoda jest tutaj zmienna. Jest to szczególnie widoczne nad Bałtykiem. Właśnie z tego względu ważne, aby przyjeżdżający tutaj na wakacje turyści, podczas pochmurnych dni mieli zapewnioną rozrywkę. Dobrze, aby z myślą o dzieciach w ogródku znajdował się rozbudowany plac zabaw i wypożyczalnia rowerów.

Parking i komórka lokatorska jako niezbędny element każdego mieszkania

Przed podpisaniem umowy warto upewnić się czy kupowane przez nas mieszkanie ( https://sardynianieruchomosci.pl/ ) posiada miejsce parkingowe oraz komórkę lokatorską. Duży odsetek przybywających nad morze turystów porusza się własnym samochodem, dlatego posiadanie przynajmniej jednego naziemnego miejsca parkingowego jest bardzo pożądane. Równie ważna co parking jest komórka lokatorska. Jeśli chcemy korzystać z mieszkania zaledwie kilka razy w roku, a przez pozostałą część wynajmować je turystom, warto pomyśleć o miejscu, w którym będziemy przechowywać nasze rzeczy. Komórka lokatorska stanowi idealne rozwiązanie naszych problemów. Oprócz ubrań i drobnych sprzętów możemy schować w niej rower, a także cenne przedmioty. Odpowiednio zabezpieczona uchroni nasze rzeczy przed kradzieżą.

Zarządzenie nieruchomością nad morzem

Nową usługą, która pojawiła się na rynku jest zarządzanie nieruchomością. Wiele biur w ramach sprzedaży mieszkań oferuje nabywcom pomoc ze strony profesjonalistów, którzy pod naszą nieobecność zajmą się zarządzaniem nieruchomości. To oni będą przyjmować turystów, naprawiać usterki, zgłaszać życzenia gości, a także rozliczać opłaty i zamawiać ekipę sprzątającą. W razie problemu, to do nich będą mogli zgłaszać się zameldowani w obiekcie goście. Nierzadko to do nich należy również pozyskiwanie nowych klientów.