23 kwietnia 2024
Pranie wykładzin i dywanów na sucho i mokro

Pranie wykładzin i dywanów na sucho i mokro

Pranie wykładzin i dywanów na sucho i mokro. Dywan można czyścić w domu za pomocą improwizowanych środków, ale tylko powierzchownie. Wniknięcie w głęboką warstwę włosa, gdzie brud jest najbardziej odkładany, bez profesjonalnego sprzętu nie powiedzie się. Z tego powodu, pranie wykładzin i dywanów lepiej powierzyć profesjonalnej firmie, która korzysta z wydajnego sprzętu i środków. Takie czyszczenie jest konieczne w przypadku nieprzyjemnego zapachu z dywanu, wgnieceń i poszarzałego koloru. Zwykle potrzeba takiej procedury pojawia się z częstotliwością od 6 do 12 miesięcy. Jednak w przypadku pomieszczeń biurowych stopień zanieczyszczenia może być wyższy, a czyszczenie będzie musiało być wykonywane częściej.

Pranie wykładzin i dywanów na sucho i mokro: funkcje, zalety

Usuwanie zanieczyszczeń na sucho jest istotne, jeśli usługa musi być świadczona szybko, bez poświęcania czasu na suszenie. Ta opcja jest odpowiednia do pomieszczeń biurowych, mieszkalnych i przedszkoli. Zaleca się również pranie starych dywanów taką metodą, aby nie spowodować uszkodzenia struktury włókien z powodu absorpcji wilgoci.   W przypadku tej metody brane są pod uwagę właściwości materiału, z którego wykonany jest produkt. Szczególnie zalecane jest usuwanie błota na sucho z dywanów wełnianych lub jedwabnych, których nie należy poddawać działaniu agresywnych odczynników. Do tej delikatnej metody używany jest specjalny proszek czyszczący, który zwalcza brud i roztocza. Zastosowane substancje są bezpieczne dla zdrowia ludzi.  Proszek działa nawet na plamy z oleistą bazą. Po praniu wykładzin i dywanów na sucho można natychmiast je użytkować. Czyszczenie dywanów na sucho pomaga oszczędzać produkty wymagają szczególnie starannej konserwacji. Świadczenie usługi nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga transportu produktu do pralni. Czyszczenie na mokro skutecznie usuwa brud nawet z warstwy podkładowej. W takim przypadku produkt zyskuje świeży zapach. Ponadto przywracana jest ostrość barw i usuwane są wszelkiego rodzaju plamy. Profesjonalne pranie wykładzin https://montazwykladzin24.pl/czyszczenie-i-konserwacja-wykladzin/ i dywanów rozwiązuje problem nawet uporczywych zapachów i zanieczyszczeń. Odczynniki chemiczne nie pozostają po czyszczeniu w dywanie i nie powodują zaostrzenia chorób alergicznych.

Pranie wykładzin i dywanów na sucho w domu i w pralni: zalety

Pomimo faktu, że pranie wykładzin i dywanów można przeprowadzić w pralni, możliwe jest również zorganizowanie go w domu lub w miejscu pracy klienta. Zaletą tej opcji jest oszczędność czasu. Wszystkie czynności są wykonywane natychmiast, więc nie trzeba czekać na zwrot produktu po czyszczeniu. Procedura w domu jest przeprowadzana zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Wszystkie odczynniki są nieszkodliwe dla zdrowia i nie powodują reakcji alergicznych. Nie ma potrzeby wychodzenia z pokoju i wentylowania go przez długi czas po lub podczas czyszczenia. Najlepszą opcją czyszczenia produktów z brudu jest świadczenie usług przy użyciu profesjonalnego sprzętu w pralni. Transport jest organizowany przez firmę sprzątającą. Wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie, jednocześnie zagwarantowane jest bezpieczeństwo produktu.

Dywan jak nowy – zalety prania wykładzin i dywanów przez firmę

  Zwracając się do firmy wykonującej usługi sprzątania, można liczyć na przywrócenie powierzchni dywanu do pierwotnego stanu. Procedury w pralni znajdującej się na terenie firmy sprzątającej lub w domu klienta są wykonywane szybko i skutecznie. Aby przywrócić wyrazistość koloru, stosowane są odczynniki kwasowe lub zasadowe.  Przed użyciem jakichkolwiek środków czyszczących specjaliści firmy testują dywan pod kątem odporności na ten odczynnik. Czyszczenie odbywa się na sucho lub na mokro, w zależności od stopnia zanieczyszczenia dywanu i zaleceń dotyczących pielęgnacji. Możliwa jest również obróbka gorącą parą. Profesjonalny sprzęt pozwala w krótkim czasie usunąć 100% brudu i kurzu z dywanu. Rezultatem jest piękny, świeży, czysty dywan.

Jak promować usługę prania wykładzin i dywanów?

Wybór metod promowania usług prania wykładzin i dywanów będzie zależeć od grupy docelowej. Jeśli zamierza się pracować dla klientów prywatnych, najlepszym sposobem byłoby umieszczanie reklam w wejściach, dystrybucja ulotek w skrzynkach pocztowych budynków mieszkalnych, publikowanie reklam w Internecie, a także tworzenie witryny sprzedaży.

Jakie informacje powinny znajdować się na stronie firmy wykonującej pranie wykładzin i dywanów?

  • Film wideo, który wyraźnie pokazuje, jak działa czyszczenie i inne przekonujące informacje, które potwierdzają skuteczność pracy.
  • Portfolio. Zaufanie zdecydowanie zwiększy galerię prac o różnym stopniu złożoności.
  • Kalkulator kosztów. Ponieważ na ostateczną cenę wpływa wiele parametrów, dla wygody klientów daje się możliwość samodzielnego obliczenia całkowitego kosztu zamówienia. Aby to zrobić, użytkownik musi określić materiał dywanu, kwadraturę, stopień zanieczyszczenia i długość włosa.
  • Recenzje. Muszą być opinie dotyczące pracy firmy.
  • Umieszczenie reklamy na samochodzie, udział w specjalistycznych wystawach dotyczących budowy, projektowania i czyszczenia lub reklama w mediach może służyć, jako dodatkowa promocja.