26 maja 2024
Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci – manicure hybrydowy od lat cieszy się ogromną popularnością. Z usług salonów kosmetycznych korzysta bardzo dużo kobiet, a spory odsetek z nich decyduje się na hybrydę na paznokciach. Co więcej, wiele kobiet kupuje potrzebny im sprzęt i samodzielnie stylizuje paznokcie. Dlaczego lakiery hybrydowe są tak popularne? Dlaczego kobiety na to stawiają? Jakie są instrukcje stosowania manicure hybrydowego?

Jakiego sprzętu potrzebuję do zdobienia paznokci hybrydowych?

Aby móc wykonać manicure hybrydowy potrzeba kilku produktów, dzięki którym osiągniesz zamierzony efekt. Chociaż nie jest to metoda żelowa lub akrylowa, z której korzysta wiele kobiet, nie jest to również zwykły sposób na pomalowanie paznokci tradycyjnym lakierem. Kluczowe są tu lakiery hybrydowe, o które należy dbać w szczególny sposób. Na rynku pojawia się coraz więcej osób. Dostępne są w różnych kolorach i odcieniach. Urzekają wyjątkową paletą kolorów i efektów, dzięki czemu można tworzyć z nimi prawdziwe cuda.

Stylizacja paznokci
Stylizacja paznokci

Obecnie większość producentów lakierów posiada takie rozwiązania w swojej ofercie. Soczysta czerwień, czy delikatny beż? Klasyczna biel czy czerń, a może ciemna zieleń? Tak naprawdę dzięki tym lakierom stylizacja paznokci pozwala wyobrazić sobie na nich wszystko. Jak wszyscy wiemy, w salonie możliwości te są jeszcze większe, ponieważ stylista zazwyczaj dysponuje wszystkimi dostępnymi na rynku produktami. Wykonując taki manicure samodzielnie mamy kilka kolorów, które są najczęściej wybierane.

Niestety mieszanie lakierów nie jest tanie, więc nie każda z nas może sobie na nie pozwolić. Niewątpliwie bardzo ważną rolę odgrywają sklepy oferujące takie lakiery. Nie wszyscy ludzie są sobie równi i nie każdy sklep dostaje to, czego chcemy. Warto więc sprawdzić kilka miejsc z ich ofertami, zestawić je i wybrać kolorowy lakier do paznokci, który idealnie sprawdzi się w codziennych stylizacjach manicure. Większość produktów na rynku ma pojemność 3 ml. Ale czy wystarczy lakier? Niestety nie.

Baza i top hybrydowy

Sam lakier to jedno, ale aby paznokcie pozostały piękne przez długi czas, potrzebujemy również specjalnej mieszanki bazy i topu. W tej kategorii znajdziesz również wiele rodzajów kosmetyków. Ale bez wątpienia profesjonalny manicure tego wymaga. Zacznijmy więc od bazy hybrydowej. Baza to tzw. pierwszy lakier, który należy nałożyć na płytkę paznokcia. Od takiego podkładu zależy przyczepność samego podkładu. Dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych, z których niektóre pozwalają również na rozbudowę planszy. Jeśli chodzi o dach hybrydowy, jest to ostatni lakier bezbarwny, który pełni funkcję utwardzacza. Jeżeli na bazę i główny lakier bezbarwny nałożymy top coat, to mamy pewność, że nasze paznokcie będą wyglądać pięknie przez długi czas, a nie tylko przez chwilę.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Aby wykonać profesjonalny manicure hybrydowy, który świetnie sprawdza się jako manicure, należy najpierw ostrożnie usunąć skórki metalowym kopytkiem lub patyczkiem z palisandru. To bardzo ważny element, aby paznokcie w końcowych etapach wyglądały naprawdę pięknie. Kolejnym krokiem jest nadanie paznokciowi interesującego nas kształtu i długości. Wykorzystuje się do tego pilnik gradacji 180, dzięki czemu nie dość, że stosunkowo szybko uzyskamy pożądany kształt i długość, to przede wszystkim nie uszkodzimy paznokcia.

Po wykonaniu tej czynności kolejnym krokiem jest oszlifowanie płytki paznokcia specjalnym blokiem polerskim. To bardzo ważny krok w kierunku pełnego sukcesu efektu końcowego. Po wykonaniu tych czynności następnym krokiem jest wytarcie naczynia specjalnym środkiem czyszczącym. W tym momencie można śmiało nałożyć cienką warstwę bazy, która powinna utwardzić się w lampie. Następnie możesz nałożyć warstwę hybrydowego lakieru w swoim kolorze i pozwolić mu utwardzić się pod lampą.

Na koniec konieczne jest zastosowanie baldachimu hybrydowego, który również wymaga oświetlenia. Po wykonaniu całego manicure przetrzyj całość wacikiem zwilżonym płynem do demakijażu. Jedno jest pewne – stylizacja paznokci w formie hybrydy to bardzo często wybierana usługa, z której korzysta lub wykonuje wiele kobiet. Dzięki niemu można sobie wyobrazić trwały, mocny, mocny produkt do paznokci, który nie odpryskuje i wygląda naprawdę dobrze. Nie potrzeba tutaj żadnych żeli ani akryli, wystarczą te trzy produkty, prawidłowo nałożone jeden po drugim, aby uzyskać zadowalający efekt końcowy.

Pamiętajmy – zadbane i piękne dłonie to podstawa i należy o nie jak najbardziej dbać.