14 czerwca 2024
Wrastające paznokcie Warszawa

Wrastające paznokcie Warszawa

Wrastające paznokcie Warszawa: ważną specyfiką pracy podologa jest leczenie i prostowanie wrastającego paznokcia. Jest to dość powszechna choroba w naszych czasach, która może wynikać z noszenia niewygodnych butów, kontuzji, złej jakości pedicure i dziedzicznych predyspozycji. Problemem wrastającego paznokcia jest wrastanie krawędzi płytki paznokciowej w bocznej części fałdu paznokciowego.

Choroba najczęściej dotyka palucha i towarzyszy jej szereg nieprzyjemnych objawów: silny ból, rozrost tkanek, rozwój stanu zapalnego i ropienie. Ale przed rozpoczęciem się procesu zapalnego specjalista w naszym gabinecie podologicznym w Warszawie jest w stanie naprawić wszystko bez uciekania się do chirurgicznych metod leczenia. Jednym z kierunków działalności naszej placówki jest usuwanie problemu wrastających paznokci. Podolog wykonuje zabieg bezboleśnie, uwalniając pacjenta od ciągłego dyskomfortu.

Wrastające paznokcie w Warszawie – leczenie podologiczne

Miejscem onychokryptozy (to inna nazwa wrastającego paznokcia) jest głównie duży palec u nogi. Podczas ruchu pojawia się silny ból. Jeśli odpowiednie środki nie zostaną podjęte w odpowiednim czasie w celu wyeliminowania patologii, może to znacząco wpłynąć na stan stopy, a nawet doprowadzić do interwencji chirurgicznej. To jednak nie rozwiąże całkowicie problemu, a nawroty choroby będą się powtarzać.

Onychokryptoza jest najgroźniejsza dla osób, które mają problemy z metabolizmem i krążeniem w kończynach dolnych, zwłaszcza przy cukrzycy. Leczeniem wrastających paznokci w Warszawie zajmują się podolodzy, którzy korzystają ze znanych i nieinwazyjnych metod takich jak: klamra ortonyksyjna i kostka Arkady. Mimo, że występowanie wrastającego paznokcia jest częstym zjawiskiem, nie należy samemu rozwiązywać problemu, przy użyciu improwizowanych środków.

Płytka paznokcia rośnie zarówno na długość, jak i na szerokość, ma kształt trapezu, więc im częściej próbujesz odciąć wrastającą część paznokcia, tym bardziej będzie rosła, wbijając się w okolice paznokcia. W obliczu takiego zaburzenia zalecamy kontakt z naszym gabinetem podologicznym w Warszawie.

Leczenie wrastających paznokci w Warszawie

Wrastające paznokcie Warszawa
Wrastające paznokcie Warszawa

Do tej pory leczenie wrastających paznokci w Warszawie zmieniło się znacząco w porównaniu z metodami z lat poprzednich. Dziś medycyna oferuje postępowe metody leczenia podologicznego. Rozwój takiej dziedziny medycyny jak ortonyksja umożliwił leczenie wrastającego paznokcia bez operacji. Nasz gabinet podologiczny stosuje najnowocześniejsze metody leczenia zdeformowanego paznokcia – technologie korekcyjne z wykorzystaniem klamry i kostki Arkady.

Choroba najczęściej niepokoi osoby w młodym wieku. Jeśli leczenie wrastającego paznokcia nie zostanie przeprowadzone na czas, może wystąpić wiele skutków ubocznych: dyskomfort podczas chodzenia, infekcje grzybicze pod płytką paznokcia. W naszym gabinecie podologicznym korygowana jest nie tylko sama płytka, ale także wydawane są zalecenia dotyczące utrzymania stopy w zdrowym stanie, co następnie pozwala pozbyć się problemu. Zawsze brana jest pod uwagę historia pacjenta i ogólny stan organizmu.

Jak pracuje podolog w zakresie wrastającego paznokcia w Warszawie?

Podolog usuwa wrośnięty obszar paznokcia i stosuje metody zachowawcze w celu ukształtowania prawidłowego kierunku wzrostu płytki paznokcia. Stopniowo paznokieć uzyskuje prawidłowy anatomiczny kształt i przyjmuje fizjologicznie prawidłową pozycję. Aby zmniejszyć ból związany z wrastającym paznokciem na bocznych krawędziach, podolog wybiera najbardziej optymalną metodę leczenia. To podejście przyczynia się do leczenia procesów zapalnych i naturalnego wyrównania wrastającej płytki paznokcia.

Główne zalety leczenia podologicznego to:

  • Eliminacja zespołu silnego bólu.
  • Korekta kształtu i kierunku wzrostu płytki paznokcia.
  • Brak dyskomfortu podczas chodzenia.
  • Możliwość stosowania metod podologicznych w każdym wieku i w różnych warunkach.

Jeśli pacjent nie ma dodatkowych chorób endokrynologicznych lub przewlekłych, które wywołują rozwój wrastającego paznokcia, odpowiednia pielęgnacja paznokci w domu zapobiegnie procesowi patologicznemu. Pacjenci muszą nauczyć się obcinać paznokcie, wybierać wygodne buty i zapobiegać nadmiernemu obciążeniu stopy. Natomiast osoby z nawracającym problemem wrastania paznokci mogą zgłaszać się do gabinetu podologicznego w Warszawie na rutynowy pedicure lub medyczne pedicure.  

Zapobieganie wrastaniu paznokci – zalecenia podologa w Warszawie 

Można zapobiec wrastaniu paznokci, przestrzegając następujących zasad:

  • Prawidłowe cięcie płytki paznokcia. Paznokcie należy regularnie przycinać, ale nie za krótko. Wolnej krawędzi paznokcia nadaje się kształt odpowiadający kształtowi grzbietu palca, ostre części rogów płytki paznokcia nie powinny być głęboko przycięte, tylko lekko zaokrąglone lub opiłowane.
  • Wygodne buty.
  • Profilaktyka i leczenie chorób współistniejących: deformacje stóp, płaskostopie.
  • Unikanie nadmiernego nacisku na stopę i palce.

Gdzie leczy się wrastający paznokieć w Warszawie?

W warszawskim gabinecie podologicznym wrastające paznokcie są leczone na każdym etapie. W naszym arsenale mamy szeroką gamę metod eliminowania problemów wrastającej płytki paznokcia. Korzystamy z najlepszych sprawdzonych i skutecznych systemów korekcji. Leczenie wrastającego paznokcia w Warszawie każdorazowo dobierane jest indywidualnie, biorąc pod uwagę istniejące choroby i czynniki sprawcze tego problemu. Po zabiegu, podolog daje szczegółowe zalecenia, aby wykluczyć powtarzające się przypadki wrastania paznokci: to nie tylko właściwa pielęgnacja paznokci i noszenie luźnych butów, ale także leczenie i zapobieganie grzybicy paznokci, stosowanie obuwia ortopedycznego. Należy ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń i nie angażować się w samoleczenie, aby nie spowodować sytuacji wymagającej chirurgicznego usunięcia wrastającego paznokcia. Zapraszamy do naszego gabinetu podologicznego!