23 kwietnia 2024
Szukamy najlepszego komputera dla gracza - wszechstronny poradnik

Szukamy najlepszego komputera dla gracza – wszechstronny poradnik

Szukamy najlepszego komputera dla gracza – wszechstronny poradnik – jak znaleźć tani, a jednocześnie bardzo wydajny i bezproblemowo działający komputer do gier? Tego rodzaju pytania zadaje sobie sporo adeptów gier komputerowych, którzy nie lubią przepłacać za urządzenia elektroniczne. Niniejszy artykuł dedykujemy wszystkim, którzy lubią grać w gry na przyzwoitych ustawieniach graficznych, a jednocześnie nie chcą, aby ich budżet zbyt mocno ucierpiał. Szukasz dobrego, taniego komputera do gier? Przeczytaj dokładnie nasz tekst, a dowiesz się wszystkiego! 

Jak znaleźć dobry komputer do gier? Zestaw najważniejszych porad i wskazówek 

Granie na komputerze, a nie na laptopie, wiąże się z całą masą niezwykle istotnych zalet. O czym mowa? Na przykład o tym, że można w elastyczny sposób, w pełni dowolnie dobrać własny sprzęt. Gracz może samodzielnie wybierać spośród rozmaitych konfiguracji oraz może także wybierać gotowe urządzenia w bardzo atrakcyjnych cenach. Popularność komputerów do gier cały czas rośnie, ponieważ zapewniają one rozgrywki na naprawdę bardzo wysokim poziomie. 

Czy niski budżet oznacza, że zakupiony komputer nie będzie pozwalał nam na grę na optymalnych ustawieniach graficznych? Absolutnie nie! Mała ilość pieniędzy wcale nie jest przeszkodą. Podczas wybierania najlepszego komputera do gier trzeba jednak pamiętać o tym, aby komputer był dobierany w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom, a jednocześnie nie kosztował wcale majątku. 

Warto nadmienić, że każdy z nas inaczej może rozumieć pojęcie pod tytułem “tani komputer”. Nie istnieje jedna, akceptowana przez wszystkich definicja tanich komputerów. Dla każdego gracza “taniość” może oznaczać coś zupełnie innego. W naszym artykule przyjrzeliśmy, że komputerem tanim spełniającym wymogi graczy, będzie taki komputer, który zapewni nam rozdzielczość Full HD, a jednocześnie około 60 klatek na sekundę. Komputery w takiej wersji mogą nam zapewnić rozgrywki na naprawdę przyzwoitym poziomie, a jednocześnie gwarantują nam elastyczność w trakcie dopasowywania wszelkich poszczególnych elementów konfiguracji. 

Podstawowa kwestia: maksymalny budżet

Szukamy najlepszego komputera dla gracza - wszechstronny poradnik
Szukamy najlepszego komputera dla gracza – wszechstronny poradnik

Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek komputera dla gracza, w pierwszej kolejności powinniśmy zadać sobie następujące pytanie: ile maksymalnie jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel pieniędzy? Dokładne określenie limitu wydatków będzie naprawdę bardzo dobrym, skutecznym rozwiązaniem. Zarówno dolna jak i górna granica budżetu powinna być bardzo rozsądna. W sklepach komputery dla graczy są oferowane w bardzo różnych cenach i konfiguracjach, dlatego znalezienie tego najlepszego nie powinno sprawiać jakiś dużych problemów. Im cena jest wyższa, tym oczywiście proporcjonalnie rośnie także wydajność kupowanego przez nas urządzenia. W internecie można także przeczytać recenzje poszczególnych komputerów, w których można dowiedzieć się znacznie więcej na temat tego, jak dany komputer sprawdza się przy poszczególnych grach. Recenzenci opisują na przykład, ile dany komputer wyświetla klatek na sekundę, a także do jakiej temperatury maksymalnie rozgrzewa się procesor czy karta graficzna. 

Podczas kupowania komputera dla gracza należy zdawać sobie sprawę z tego, że jednostka centralna to nie jest wszystko. Oprócz tego podzespołu musimy również zakupić takie urządzenia jak klawiatura, mysz, monitor czy głośniki bądź słuchawki. Wszystkie wydatki poboczne koniecznie powinniśmy zawrzeć w przygotowywanym budżecie. Kupując nową jednostkę centralną, można na przykład zdecydować się na wykorzystanie starego monitora. Będzie to bardzo dobre rozwiązanie, gdy chcemy zaoszczędzić nieco pieniędzy. Monitor w każdej chwili będzie można wymienić na nowy. Gdy ustalimy już wszystkie kwestie związane z budżetem, możemy teraz dokładniej zastanowić się nad tym, jakie wymagania sprzętowe nas interesują. 

Parametry komputera dla gracza 

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz komputer dla gracza mógł osiągać 60 klatek na sekundę lub więcej, powinniśmy w pierwszej kolejności dokładnie zastanowić się nad tym, w jakie gry będziemy grali. Powinniśmy także przemyśleć to, jakiej wydajności oraz oferowanych funkcji będziemy oczekiwali. Podzespoły powinny być właściwie dopasowane do naszych konkretnych potrzeb. Dobrym rozwiązaniem jest określenie minimalnych osiągów, które chcielibyśmy mieć zapewnione podczas naszych rozgrywek. Opisywana metoda jest bardzo skuteczna zarówno przy poszukiwaniu komputera jak i przy szukaniu najlepszego laptopa do gier. 

Przy kupowaniu taniego systemu, kwestią priorytetową powinny być dla nas jak najlepsze osiągi bez konieczności dokupowania pamięci RAM czy nośników pamięci masowej. W zdecydowanej większości przypadków elementy takie jak pamięć masowa, pamięć RAM czy karta graficzna, można modyfikować (zwiększać ilość dostępnych GB) w zależności od potrzeb w późniejszym czasie. Jeśli opcja zmiany konfiguracji komputera w przyszłości jest dla nas bardzo istotna, warto sprawdzić przed zakupem, które z oferowanych komponentów będzie można później modyfikować. Każdy komputer jest pod tym względem nieco inny. Jedne modele można modyfikować w większym zakresie, inne w mniejszym.