14 czerwca 2024
Jak zmienić numer telefonu w Apple ID

Jak zmienić numer telefonu w Apple ID

Jak zmienić numer telefonu w Apple ID – jesteś użytkownikiem Apple ID i musisz zmienić numer telefonu na swoim koncie, ale nie wiesz jak tego dokonać? W poniższym artykule znajdziesz przydatne porady dotyczące używania numeru telefonu jako swojego ID, oraz instrukcje pozwalające na zmianę wprowadzonego wcześniej numeru.

Jak działa numer telefonu w Apple ID?

Jak zmienić numer telefonu w Apple ID
Jak zmienić numer telefonu w Apple ID

Kiedy dokonujesz konfiguracji urządzenia z systemem iOS, niezależnie od tego czy jest to iPhone, iPad czy też iPod, możesz zalogować się na istniejące konto Apple ID lub wybrać opcję związano ze stworzeniem nowego konta. Jeśli rejestrujesz się przy pomocy urządzenia z systemem co najmniej iOS 11, to możliwe jest użycie numeru telefonu jako nazwy użytkownika, lub tak zwanego identyfikatora – jest to jednak opcja dostępna jedynie w Chinach kontynentalnych oraz Indiach. W zależności od operatora możesz również posiadać możliwość stworzenia nowego konta za pomocą numeru telefonu na niektórych urządzeniach z systemem Android, takich jak na przykład telewizory Smart TV i urządzenia do strumieniowania. Jeżeli chcesz to zrobić, to musisz wybrać odpowiednią opcję związaną z tworzeniem konta na ekranie Twojego urządzenia i postępować zgodnie z pokazującymi się informacjami. Kiedy utworzysz swoje konto Apple ID, to możesz używać go do zalogowania się na dowolnym urządzeniu, które posiadasz. Kiedy zalogujesz się do nowego urządzenia to konieczne będzie podanie aktualnego numeru telefonu komórkowego – wraz z kodem kraju oraz hasłem. Jeśli chcesz, aby Twoje urządzenia i aplikacje mogły współpracować, to pamiętaj o tym, aby we wszystkich usługach logować się przy pomocy tego samego konta. Wówczas dane zapisane na aplikacji w jednym urządzeniu będą możliwe do odczytania na każdym innym telefonie, iPadzie, iPodzie lub komputerze, na którym zalogujesz się przy użyciu tego samego Apple ID.

Korzystanie z usług Apple i odczytywanie wiadomości

Kiedy decydujesz się na powiązanie konta z numerem telefonu, a nie adresem mailowym, to wszelkie wiadomości od Apple będą przychodzić na Twoje urządzenia za pośrednictwem wiadomości, które możesz odczytać za pomocą telefonu, iPada, iPoda lub na stronie konta Apple ID. Jeżeli chcesz upewnić się, że wiadomości będą do Ciebie docierały, to logując się do takich usług, jak: iCloud, iMessage i FaceTime skorzystaj ze swojego numeru telefonu jako identyfikatora ID. Pamiętaj o tym, że jeżeli zalogujesz się do usługi iCloud na urządzeniu, które nie posiada dostępu do karty SIM, to używanie takich aplikacji jak iMessage i FaceTime będzie nie możliwe. Wiadomości od Apple są dostępne do sprawdzenia w każdej chwili za pośrednictwem strony konta Apple ID.

W jaki sposób możesz zmienić numer telefonu

Jeżeli podczas rejestracji w Apple ID podałeś numer telefonu, który teraz chcesz zmienić to jest to możliwe. Identyfikator zmienia się w zależności od kraju i regionu zamieszkania oraz sposobu, w jaki zostało utworzone konto. Jeżeli chcesz zmienić swój numer telefonu, to jest to możliwe poprzez dwa warianty – na stronie konta Apple ID lub na telefonie, iPadzie bądź iPodzie. Poniżej przedstawiono dokładne instrukcje dotyczące obu rozwiązań.

Zmiana numeru telefonu na stronie konta Apple ID

Aby zmienić numer telefonu za pośrednictwem strony Apple ID najpierw musisz wylogować się ze wszystkich usług i urządzeń, które obecnie używają danego konta. Następnie wejdź na stronę appleid.apple.com i zaloguj się. Po zalogowaniu do witryny odszukaj sekcję “konto”, a w niej opcję “edytuj”. Następnym krokiem jest odnalezienie pola “Apple ID”, w którym należy zaznaczyć opcję “Zmień Apple ID”. Teraz pozostało już tylko wpisać nowy numer telefonu, który od tej pory używany będzie jako identyfikator. Na podany numer otrzymasz kod weryfikacyjny, aby dokończyć proces musisz wpisać otrzymany kod w polach, które wyświetlają się na Twoim ekranie. Po wykonaniu tych czynności możesz z powrotem zalogować do wszystkich usług Apple – używając nowego identyfikatora ID.

Zmiana numeru telefonu na telefonie, iPadzie lub iPodzie

Jeżeli do zmiany numeru telefonu posłużą Ci takie urządzenia jak iPhone, iPod lub iPad, to cały proces będzie przebiegał nieco inaczej. Na początku, podobnie jak w przypadku opisanym powyżej, musisz wylogować się ze wszystkich urządzeń – za wyjątkiem tego, z którego korzystasz. Następnie musisz otworzyć ustawienia, a w nich odnaleźć swoje imię i nazwisko i opcje związane z numerem telefonu. Obok pozycji Informacje kontaktowe pojawi się opcja edytowania, kiedy ją wybierzesz otrzymasz możliwość usunięcia aktualnego numeru. Aby kontynuować wybierz opcję “dalej” i postępuj zgodnie z tym, co wyświetla się na Twoim ekranie. Podobnie jak w przypadku strony konta Apple ID konieczna będzie weryfikacja nowego numeru telefonu – co zrobisz poprzez podanie otrzymanego w wiadomości kodu. Po zakończeniu możesz znów zalogować się do wszystkich usług Apple i na pozostałych urządzeniach. Numeru nie trzeba weryfikować w sytuacji, gdy jest on już powiązany z kontem Apple ID jako numer telefonu iMessage lub zaufany numer telefonu.